Projekt Edukacyjny #naturalniebałtyckie

Tak jest! To właśnie przez ten projekt, albo dzięki niemu postanowiłam, że trzeba odświeżyć temat bloga! I oto jest, wpis na temat projektu Naturalnie Bałtyckie!

Kilka słów o projekcie

Idea „Naturalnie Bałtyckie” powstała z miłości do Morza Bałtyckiego i jego zasobów. Z szacunku dla tradycji i lokalnych grup rybackich. Ze świadomości, że liczebność zasobów ryb jest ograniczona i wymaga mądrości oraz odpowiedzialności w ich odławianiu i przetwarzaniu. Ryby bałtyckie są pełne pozytywnych wartości i te wartości projekt Naturalnie Bałtyckie nagłaśnia, poprzez działania edukacyjne i informacyjne. Podpowiada jak wykorzystać rybę bałtycką w swojej diecie i dlaczego warto ją o nią wzbogacić.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.naturalniebaltyckie.pl

Czy wiesz jakie bogactwo kryje w sobie Morze Bałtyckie?

Morze Bałtyckie ustępuje pod względem biologicznej produktywności łowiskom Morza Północnego czy Atlantyku, jednak wszystkie państwa nadbałtyckie łowią na Bałtyku. Szczególnie szybki wzrost połowów nastąpił po drugiej wojnie światowej. Z Bałtyku pochodzi znaczna ilość odławianych przez Polskę ryb.

Z ryb morskich: śledź, szprot, dorsz, kilka gatunków płastug, oraz o mniejszym znaczeniu użytkowym: makrela, belona, węgorzyca, dobijak. Z wędrownych gatunków: łososie, węgorze oraz mniej ważne pod względem gospodarczym: sieja czy stynka. Ważny udział w rybołówstwie bałtyckim mają ryby słodkowodne. Do tych gatunków należą: okoń, sandacz, szczupak, płoć, leszcz i inne.

Polskie statki łowią również na łowiskach dalekomorskich. Na wybrzeżu – w Kołobrzegu, Szczecinie, Gdańsku, Gdyni, Władysławowie – znajduje się większość zakładów przetwórstwa rybnego.

Zachęcam Cię do obserwowania profili na Facebooku i Instagramie.

Dowiesz się wielu ciekawych informacji na temat skarbów jakie kryje w sobie Bałtyk.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania pisz śmiało wspolpracagohfitfan@wp.pl

Ściskam,

Gosia

4 thoughts on “Projekt Edukacyjny #naturalniebałtyckie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.