Catering dietetyczny – ProDiet

Dzisiaj krótki tekst na podsumowujący mój miesiąc z dietą pudełkową ProDiet.

Życie w biegu niestety nie ułatwia możliwości racjonalnego odżywiania się. Poprzez natłok obowiązków zapominamy o tym, jak ważna jest regularność spożywania posiłków. Większość niestety pomija posiłki, przez co na własne życzenie zaburzamy właściwą pracę naszego metabolizmu. Tylko wypracowanie w sobie odpowiednich nawyków żywieniowych, jest kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia.

Dlaczego zdecydowałam się na catering dietetyczny?

To chyba najczęściej zadawane mi pytanie. Już śpieszę z odpowiedzią! Coraz mniej czasu, coraz więcej obowiązków i zadań do wykonania spowodowało, że miałam czasu na zadbanie o swój prawidłowy jadłospis. Podjadałam, jadłam byle co lub cały dzień nie jadłam nic – sama nie wiem co gorsze. Jak dopadłam lodówkę to mogłabym ją połknąć razem z kablami. Po pewnym czasie takiej “diety” zaczęły odzywać się wszelkie symptomy jelita drażliwego, z którym walczę od dobrych kilkunastu lat.

Bóle brzucha, wzdęcia, gazy, zaparcia, zgada, mdłości, niechęć do jedzenia, napady głodu, głośne burczenie i wiele innych… Wrócił koszmar z czasów licealnych, gdy choroba się zaczęła.

Wtedy zaczęłam szukać idealnego rozwiązania dla siebie. Okazał się nim Catering dietetyczny – ProDiet.

Dlaczego akurat catering dietetyczny – ProDiet?

Szukałam lekkiej i świeżej diety. Na Instagramie kilka razy przeleciały mi między innymi postami zdjęcia białych pudełek wypełnionych zieleniną. Tak właśnie działa algorytm Insta 😉 oczywiście mogłam pójść na łatwiznę i zdecydować się na jeden z wiodących, dużych Cateringów, których reklamy walą po oczach po wpisaniu “catering dietetyczny” w Google. Ja jednak postanowiłam wykonać trochę pracy i poszukać czegoś odpowiedniego dla mnie.

Tak trafiłam na profil Cateringu Dietetycznego Prodiet a następnie na ich stronę www.cateringprodiet.com

W swojej ofercie posiadają diety:

 • Standard,
 • Vege,
 • Vege + ryby,
 • Keto,
 • Low IG,
 • Sport,
 • Indywidualną,
 • Białą – dla osób po wybielaniu zębów!!
 • FodMap.

Ta ostatnia szczególnie przykuła moją uwagę. Plan dietetyczny bazujący na diecie FODMAP, polecanej osobom zmagającym się z zespołem jelita drażliwego. Dzięki eliminacji m.in. węglowodanów łatwo fermentujących pozwala on złagodzić nieprzyjemne objawy, z którymi na co dzień muszą się zmagać chorzy.

ProDiet FODMAP możesz zamówić zarówno w wersji mięsnej, jak i wegetariańskiej.

Low FodMap Catering Dietetyczny
Dlaczego uważam, że catering dietetyczny to dobre rozwiązanie?

Najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy nie mają czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków jest dieta pudełkowa. Współczesne cateringi dietetyczne są opracowywane przy współpracy najlepszych dietetyków z doświadczonymi kucharzami, którzy razem tworzą posiłki idealnie dopasowane do Naszych potrzeb. Odpowiednio zbilansowana dieta pozwala zdrowo się odżywiać i zachować równowagę między ciałem, a duszą. Ogromnym plusem diety pudełkowej jest możliwość zamówienia z bezpośrednią dostawą pod wskazany adres. Idealnie opracowane menu pozwoli dostarczyć Twojemu organizmowi odpowiednią ilość kalorii, potrzebną do utrzymania prawidłowej masy ciała.

Tylko regularne odżywianie się stanowi idealny klucz do tego, aby uregulować metabolizm. Dodatkowo jeśli cierpisz na dolegliwości ze strony układu pokarmowego, warto jest spersonalizować dietę lub wybrać tę, która będzie z wkluczeniami.

Plusy i minus diety pudełkowej

Zdecydowanie widzę więcej plusów niż minusów cateringu dietetycznego, dlatego od nich zacznę.

 1. Oszczędność czasu – nie musiałam chodzić na zakupy, planować zakupów, posiłków, a następnie gotować ich godzinami.
 2. Oszczędność pieniędzy – warto skorzystać z promocji lub rabatów jakie proponuje wybrany catering dietetyczny. Oszczędzasz pieniądze na zakupach, prądzie i wodzie w domu.
 3. Kontrola nad posiłkami. Ile się je, co się je i kiedy. Podczas korzystania z cateringu dietetycznego łatwiej jest ustalić stałe pory jedzenia. Masz pewność, że “coś” zjesz i nie zostajesz bez jedzenia cały dzień.
 4. Zróżnicowane menu. Tak na prawdę codziennie są inne posiłki. Nie trzeba dojadać resztek z wczorajszego obiadu 😉
 5. Nowe smaki i ciekawe połączenia
 6. Odpoczynek od kuchni. Tak. Czasem trzeba odpocząć od kuchni, żeby np. w weekend z przyjemnością do niej wejść i z uśmiechem na twarzy ugotować coś dla najbliższych. Zrobić to z radością i przyjemnością.
 7. Wygoda. Zdecydowanie WYGODA. Codziennie rano posiłki są dostarczane pod wskazany adres. Rano wystarczy wyjść z domu wziąć torbę i jechać do pracy. Duża oszczędność czasu rano gdy nie trzeba robić śniadania 😉

Są też minusy.

 1. Ilość plastiku. O tym się sporo mówi. Fakt plastiku jest bardzo dużo, ale segregujemy śmieci i wrzucamy odpady do odpowiednich pojemników. Podczas gotowania w domu też generuje się dużo śmieci, nie tylko plastiku. Często podczas gotowania w domu wyrzucamy dużo żywności, która już się zestarzała lub zepsuła.
 2. Przy wyższych kalorycznościach CENA. Im wyższa kaloryczność tym cena posiłków jest proporcjonalnie wyższa. Finalnie miesięczny koszt może przekroczyć domowe wydatki na jedzenie. To trzeba indywidualnie przeliczyć.
 3. Smaki. Czasami można trafić na “nie swój smak” i cały posiłek do kosza lub komuś oddajemy przez co sami zostajemy bez jedzenia.
 4. Po dłuższym korzystaniu dania mogą się powtarzać, więc wchodzi nuda.
Podsumowanie

Po miesiącu stosowania diety pudełkowej ProDiet mogę śmiało polecić firmę. Na palcach jednej ręki mogę policzyć posiłki, które nie przypadły mi do gusty.

Dania są “uczciwe” z racji swojego wykształcenia jestem w stanie oszacować ile co może mieć kalorii.

Catering Dietetyczny ProDiet testuję dalej tym razem inną dietę, namówiłam również moją mamę, która robi formę do bikini oraz Mojego Roberta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.